Facebook
22 września 2020 06:07
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Rezygnujesz z wizyty u lekarza? Pamiętaj o jej odwołaniu
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.04.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeśli rezygnujesz z umówionej wizyty lub zabiegu, pamiętaj, żeby poinformować o tym poradnię, w której jesteś zarejestrowany. Problemem wpływającym na wydłużający się czas oczekiwania na konsultację lekarską lub badanie jest nieodwoływanie przez pacjentów wcześniej umówionych wizyt.W Małopolsce tylko w ubiegłym miesiącu (marzec 2016) w niektórych poradniach – szczególnie tych, gdzie czas oczekiwania na przyjęci jest dłuższy niż oczekiwaliby tego pacjenci na umówiona wcześniej wizytę nie zgłaszało się kilkanaście procent pacjentów. Dotyczy to np. poradni endokrynologicznych, gdzie w marcu, w dniu umówionej wizyty nie zgłosiło się bez wcześniejszego uprzedzenia 359 osób. To 17 procent wszystkich pacjentów zapisanych do tych poradni. Z wizyty w poradni kardiologicznej zrezygnowało bez wcześniejszego powiadomienia prawie 600 osób. O rezygnacji poinformowało tylko 180. w poradniach ortopedycznych wizyty nie odwołało 700 pacjentów – 13 procent.

Pamiętajmy! Odwołanie wizyty, której z różnych przyczyn nie potrzebujemy lub z której nie możemy skorzystać, pozwoli lekarzowi pomóc innemu pacjentowi.

Wizytę można odwołać telefonicznie lub osobiście. Coraz więcej poradni umożliwia pacjentom także kontakt za pośrednictwem sms-ów lub internetu.

Każda odwołana wizyta, nawet godzinę przed zaplanowanym terminem, może nam się zwrócić w przyszłości, gdy sami będziemy potrzebowali pilnej porady lekarza.

Przyszpitalna Przychodnia Specjalistyczna w Gorlicach tel. 18/ 35 53 560,

email: rejestracja@szpital.gorlice.pl

Źródło: www.nfz-krakow.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl