Facebook
18 września 2020 21:38
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dane statystyczne
Redaktor: Administrator    28.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Ziemia Gorlicka to blisko 1000 km2 naturalnego piękna na południowo-wschodnim krańcu Małopolski. Graniczy od zachodu z powiatem nowosądeckim, od północy z powiatem tarnowskim, od wschodu z powiatem jasielskim, a od południa z Republiką Słowacji. Tu historia łączy się z nowoczesnością dając wspaniały przykład zgodnej koegzystencji różnych narodowości, wyznań i kultur.

Odwiedzający powiat gorlicki turyści mają okazję obcowania z unikalnym krajobrazem Beskidu Niskiego, przyrodą Magurskiego Parku Narodowego, mogą korzystać z dobrodziejstw dwóch uzdrowisk - Wysowej Zdroju i Wapiennego, latem żeglować po jeziorze w Klimkówce, a zimą uprawiać sporty zimowe na stokach Magury Małastowskiej i nie tylko.

Powiat Gorlicki zajmuje powierzchnię 966 km2. Zamieszkuje go ok. 110 tysięcy mieszkańców.

Powiat tworzy 10 gmin, w tym jedna gmina miejska (Gorlice), dwie gminy miejsko - wiejskie: Biecz, Bobowa i 7 gmin wiejskich: Gorlice, Lipinki, Łużna, Moszczenica, Ropa, Sękowa, Uście Gorlickie.

Szczegółowe dane liczbowe dotyczące powiatu gorlickiego znajdziecie na stronie: http://www.polskawliczbach.pl/powiat_gorlicki  

 
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl