Facebook
19 września 2020 21:31
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Sześciu może więcej - Południowa Sieć Edukacji Zawodowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Pięć powiatów Małopolski południowej i Miasto Nowy Sącz zostało partnerami projektu „Południowa Sieć Edukacji Zawodowej”. Inicjatorem tego projektu jest starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz.
   

Umowę o współpracy w zakresie wspólnego sięgania po unijne pieniądze na rozwój szkolnictwa zawodowego podpisali starostowie: gorlicki Mirosław Wędrychowicz, limanowski Jan Puchała, nowosądecki Jan Golonka, nowotarski Krzysztof Fabera, tatrzański Andrzej Gąsienica – Makowski oraz prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. W uroczystości uczestniczył także wicemarszałek Małopolski Leszek Zegzda.

To pierwszy taki projekt na skalę Małopolski, a może i Polski. Pozwala on na skoordynowane działania w zakresie stworzenia zintegrowanej sieci szkolnictwa zawodowego oraz kształcenia ustawicznego na obszarze południowej Małopolski, a przez to znacząco zwiększa szanse aplikacyjne po środki unijne poszczególnych partnerów. Projekt „Południowa Sieć Edukacji Zawodowej” obejmuje sześć indywidualnych wniosków ona łączną kwotę około 24 mln zł, w tym planowana do pozyskania dotacja z UE to 18 mln zł. Do tego należy doliczyć około 6 mln zł środków własnych poszczególnych partnerów. Wnioski zostały złożone (20.04.2009 r.) do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Cały projekt ma być realizowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – Poprawa jakości usług edukacyjnych; Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego.Podpisując umowę wierzymy, że uda się nam ściągnąć unijne środki finansowe na to wspólne przedsięwzięcie – mówił w Nowym Sączu starosta Mirosław Wędrychowicz. Naszym celem jest poprawa dostępności do wiedzy dla młodzieży oraz dorosłych i wzmocnienie konkurencyjności mieszkańców tej części Małopolski na rynku pracy. Będziemy się wzajemnie uzupełniać, bo każdy wyspecjalizuje się w innej dziedzinie. Będziemy chcieli stosować „wymianę” młodzieży między ośrodkami, zabezpieczając jej np. ciekawe tygodniowe pobyty z ofertą edukacyjną oraz turystyczną. Celem projektu jest również utworzenie systemu e-lerningu, służącego do wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami, zdalnego prowadzenia zajęć i nowych form przekazu wiedzy – mówi starosta Wędrychowicz. Pozyskane środki powiat gorlicki przeznaczy na modernizację i doposażenie szkół zawodowych oraz Centrum Kształcenie Ustawicznego i Praktycznego. Zamierzamy zmodernizować i utworzyć 5 pracowni branży samochodowej i mechanicznej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl