Facebook
30 października 2020 17:49
Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Starosta na święcie TOAW Województwa Małopolskiego
Redaktor: Yvetta Walecka    28.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
25 października w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyły się uroczyste obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, w których uczestniczyła Starosta Gorlicki Maria Gubała. Starosta otrzymała z rąk Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcina Żala medal z okazji święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, w podziękowaniu za życzliwość i dobrą wieloletnią współpracę z Wojewódzką Komenda Uzupełnień w Nowym Sączu.

 

 

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie. Dalsza część uroczystości przygotowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie miała miejsce w Muzeum Armii Krajowej. Gospodarzem obchodów był Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcin Żal. Na zaproszenie przybyły delegacje z całego województwa małopolskiego, ze wszystkich szczebli administracji, zarówno wojskowej jak i cywilnej.

Tegoroczne święto zbiegło się z 140. rocznicą urodzin Karola Wojtyły Seniora – kapitana Administracji Powiatowej Komendy Uzupełnień w Wadowicach. W trakcie uroczystości odnoszono się do postaci tego wyjątkowego człowieka, jego służby wojskowej oraz pracy w administracji wojskowej.

Jubileuszowe obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej były okazją do wyróżnienia osób oddanych swoim obowiązkom zawodowym. Starosta Maria Gubała otrzymała medal w podziękowaniu „za życzliwość i wsparcie” oraz dobrą wieloletnią współpracę z Wojewódzką Komendą Uzupełnień w Nowym Sączu.

Zakończenie obchodów zwieńczył koncert orkiestry wojskowej.

Zdjęcia WKU Kraków

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
7.jpg
8.
8.jpg
9.
9.jpg
10.
9a.jpg
11.
9b.jpg
12.
9c.jpg
 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl