30 października 2020 17:49
Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Starosta na święcie TOAW Województwa Małopolskiego
Redaktor: Yvetta Walecka    28.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
25 października w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyły się uroczyste obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, w których uczestniczyła Starosta Gorlicki Maria Gubała. Starosta otrzymała z rąk Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcina Żala medal z okazji święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, w podziękowaniu za życzliwość i dobrą wieloletnią współpracę z Wojewódzką Komenda Uzupełnień w Nowym Sączu.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie. Dalsza część uroczystości przygotowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie miała miejsce w Muzeum Armii Krajowej. Gospodarzem obchodów był Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcin Żal. Na zaproszenie przybyły delegacje z całego województwa małopolskiego, ze wszystkich szczebli administracji, zarówno wojskowej jak i cywilnej.

Tegoroczne święto zbiegło się z 140. rocznicą urodzin Karola Wojtyły Seniora – kapitana Administracji Powiatowej Komendy Uzupełnień w Wadowicach. W trakcie uroczystości odnoszono się do postaci tego wyjątkowego człowieka, jego służby wojskowej oraz pracy w administracji wojskowej.

Jubileuszowe obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej były okazją do wyróżnienia osób oddanych swoim obowiązkom zawodowym. Starosta Maria Gubała otrzymała medal w podziękowaniu „za życzliwość i wsparcie” oraz dobrą wieloletnią współpracę z Wojewódzką Komendą Uzupełnień w Nowym Sączu.

Zakończenie obchodów zwieńczył koncert orkiestry wojskowej.

Zdjęcia WKU Kraków

9a.jpg