18 września 2020 09:13
Powiatowi laureaci OSEWyzwanie
Redaktor: Yvetta Walecka    14.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej laureatami konkursu „#OSE Wyzwanie” organizowanego w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie dyrektorzy obu placówek: Renata Stępień (ZST w Gorlicach) oraz Urszula Jabłońska (ZSO w Bobowej) z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki odebrały nagrody, którymi są najnowocześniejsze mobilne pracownie multimedialne. Dzięki nim szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje a uczniowie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Aby uzyskać tytuł laureata i cieszyć się z nowej kompletnej pracowni multimedialnej należało pokonać prawie 1600 uczestników tego konkursu, a tym samym zrealizować na bardzo wysokim poziomie zadania:

• wziąć udział w projekcie OSE
  • wejść w program m-legitymacje dla uczniów
  • wykonać pracę plastyczną na temat związany z wykorzystaniem smart technologii
  • zgłosić nauczycieli do OSE HERO
  • wziąć udział w wydarzeniach CODE WEEK

Konkurs towarzyszył promocji programu OSE dla szkół, w ramach którego szkoły wchodzące w skład ZST w Gorlicach oraz ZSO w Bobowej uzyskały dostęp do szybkiego internetu w ramach ogólnopolskiej sieci edukacyjnej. Obu szkołom udało się z powodzeniem zrealizować wszystkie działania, dzięki czemu otrzymają jeszcze w tym roku szkolnym 2 nowe pracownie.

Przypomnijmy, że konkurs #OSEWyzwanie był realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.

Zdjęcia www.malopolska.pl