Facebook
18 września 2020 10:41
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Małopolska Chmura Edukacyjna kolejne rozdanie
Redaktor: Yvetta Walecka    08.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W poniedziałek 7 października w krakowskim Muzeum Lotnictwa odbyło się uroczyste wręczenie listów intencyjnych dotyczących dofinansowania projektów realizowanych przez MCP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2019-2020 dofinansowanych zostanie 49 projektów o łącznej wartości ponad 3 mln złotych. Pięć spośród nich realizowanych będzie w powiecie gorlickim. Z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki, dofinansowanie w imieniu Starosty Gorlickiego odbierał Tadeusz Mikrut dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.


Małopolska Chmura Edukacyjna to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadpodstawowe.
Powiat Gorlicki rozpoczął przygodę z „chmurą” w roku szkolnym 2014/2015, kiedy to ZSE w Gorlicach został wytypowany do wzięcia udziału w pilotażu projektu. Od tego czasu w sprzęt, w ramach projektu infrastrukturalnego realizowanego w partnerstwie z AGH w Krakowie, wyposażone zostały kolejne szkoły prowadzone przez Powiat tj. ZS Nr 1 w Gorlicach, LO w Bieczu oraz I LO w Gorlicach.
Ponadto od momentu uruchomienia środków pochodzących z  Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 Powiat regularnie uczestniczy w konkursach ogłaszanych przez Zarząd Województwa Małopolskiego, za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie.
W bieżącym roku szkolnym będą realizowane następujące projekty:
1. Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach – IV edycja,
2. Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach – II edycja,
3. Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława w Bieczu – II edycja
4. Małopolska Chmura Edukacyjna w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach – I edycja

1.
img_2829.jpg
2.
img_2830.jpg
3.
img_2835.jpg
4.
img_2836.jpg
5.
img_2838.jpg
6.
img_2840.jpg
7.
img_2845.jpg
 

Ponadto projekt będzie również realizowany na rzecz uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach. Szkoła ta co prawda nie została doposażona w niezbędny sprzęt jednak dzięki zapisom umowy partnerskiej z AGH będzie mogła realizować zajęcia na bazie sprzętu, który otrzymała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Gorlicach.
Ogółem wartość projektów „chmurowych: przewidzianych do realizacji w bieżącym roku szkolnym to kwota 237 607 zł w tym dofinansowanie 225 726 zł i udział własny 11 881 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie Biuro Prasowe UMWM

 

Starosta Gorlicki wraz z Zarządem Powiatu Gorlickiego składa serdeczne podziękowania Witoldowi Kozłowskiemu Marszałkowi WM i  Łukaszowi Smółce Wicemarszałkowi WM za wsparcie finansowe bez którego realizacja projektów nie byłaby możliwa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl