18 września 2020 09:23
Jubileusz ZSCKR w Hańczowej
Redaktor: Yvetta Walecka    25.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej obchodził jubileusz 55.lecia. W uroczystościach wzięła udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Rok 2019 jest szczególny dla całej społeczności Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Hańczowej, gdyż mija właśnie 55 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej szacownej placówki.
Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą, po zakończeniu której wszyscy udali się do szkoły.

W murach „55.latki” gości powitał dyrektor placówki Wojciech Pękala, przedstawiając historię szkoły. Po jego wystąpieniu przyszedł czas na życzenia i gratulacje, które składali m.in. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Jakubik oraz Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Przyszło mi dzisiaj z Państwem świętować jubileusz 55-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej. Mam wrażenie, że w to dzisiejsze święto wzruszają się nawet zacne, szkolne mury, przyjazne i wyczekujące, gdyż to  spotkanie łączy w sobie zapisane karty 55-letnich wydarzeń szkoły – mówiła do zebranych starosta Maria Gubała. O Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej można by mówić wiele i długo. Na przestrzeni lat szkoła zmieniała swoje oblicze, strukturę. W istocie jednak pozostała taka sama - jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią życia całej społeczności szkolnej. Szczególne podziękowania kieruję do wspaniałych pedagogów, którzy tworzyli historię Szkoły i dorobek wielu pokoleń, którzy niezwykłą postawą, zaangażowaniem i talentem pedagogicznym utorowali drogę do dzisiejszych sukcesów Szkoły. Jestem przekonana, że trud Dyrekcji i Grona Pedagogicznego pozwoli na dalsze budowanie chlubnej historii szkoły, a kolejne roczniki absolwentów będą szczyciły się przynależnością do wspólnoty Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej.

Uroczystości uświetnił występ Orkiestry Dętej z Dominikowic pod batutą Romana Korbicza.

Zdjęcia ZSCKR w Hańczowej