30 października 2020 17:48
Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Biecz w starych publikacjach prasowych
Redaktor: Yvetta Walecka    30.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbyła się wystawa Anny i Krzysztofa Kusiak zatytułowana  „Biecz w starych publikacjach prasowych”.

Wystawa odbyła się w dwóch turach: dla młodzieży i dla dorosłych. Autorzy wystawy zaprezentowali również prowadzony przez siebie regionalny blog historyczny „Z pogranicza”.

O autorach:
Anna Kusiak – ur. w 1988 r. w Nowym Sączu, absolwentka Liceum Plastycznego w Krośnie ze specjalizacją snycerstwo. Razem z mężem redaguje działający od 2014 r. Regionalny Blog Historyczny „Z pogranicza”.
Krzysztof Kusiak – ur. w 1983 r. w Gorlicach, absolwent historii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Autor publikacji „Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy” oraz artykułów publikowanych w regionalnych periodykach. Uczestnik lokalnych konferencji i seminariów historycznych. Interesuje się historią regionalną ze szczególnym uwzględnieniem dawnej prasy.

Zdjęcia S.Mrozek

tn_2.jpg