30 października 2020 17:09
Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
25-lecie Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce
Redaktor: Yvetta Walecka    09.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
5 września Dom Pomocy Społecznej w Klimkówce obchodził jubileusz 25-lecia swojej działalności. Dom jest jednostką organizacyjną Powiatu Gorlickiego przeznaczoną dla 78 osób przewlekle psychicznie chorych. W uroczystościach wzięli udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała i Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg.

Deszcz i burze
Redaktor: Yvetta Walecka    08.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW-PIB OSTRZEGA: DESZCZ i BURZE/1 małopolskie (wszystkie powiaty) od 03:00/09.09 do 20:00/09.09.2019 30-40 mm; porywy 70km/h. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.

Narodowe Czytanie po raz ósmy
Redaktor: Yvetta Walecka    08.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W sobotę 7 września w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie odbyła się coroczna akcja pn. Narodowe Czytanie. W Gorlicach obyło się ono na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jedną z czytających osób była Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Polski Produkt Przyszłości
Redaktor: Yvetta Walecka    06.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXII edycji Polskiego Produktu Przyszłości. Konkurs promuje najbardziej innowacyjne wyroby i technologie opracowane w Polsce. Po raz pierwszy uczestnicy rywalizować będą nie o grant, ale o nagrody finansowe w wysokości do 100 tys. zł.
Czytaj całość

Zmiany w przepisach w zakresie pobierania opłaty recyklingowej dla przedsiębiorców
Redaktor: Yvetta Walecka    06.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
1 września 2019 r. zmieniły się przepisy w zakresie pobierania opłaty recyklingowej za torby na zakupy z tworzyw sztucznych oraz wprowadzone zostały nowe obowiązki dla prowadzących jednostki handlowe w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku oraz niektórych innych ustaw.

Klasa patronacka Famur w ZST
Redaktor: Yvetta Walecka    04.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Uroczysty charakter miało rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach bowiem swoją inaugurację miała  klasa patronacka Firmy Famur Systemy Ścianowe Oddział w Gorlicach w zawodzie operator obrabiarek skrawających .

Szanowni Państwo,
do Starostwa Powiatowego w Gorlicach wpłynął w ostatnich dniach apel naukowców o ochronę przed ekspozycją na niejonizujące pole elektromagnetyczne, zawierający również 16 praktycznych zasad postępowania płynących z Deklaracji z Nikozji (Nicosia Declaration) dotyczącej pól elektromagnetycznych/ częstotliwości radiowych.
Mając na uwadze istotę sprawy, zachęcamy do zapoznania się z załączonymi zasadami.

39 rocznica podpisania porozumień sierpniowych
Redaktor: Yvetta Walecka    03.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Mija 39 lat od podpisania w sali BHP Stoczni Gdańskiej Porozumień Sierpniowych, które pozwoliły na powstanie NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej. W minioną niedzielę Gorliczanie obchodzili uroczystości związane z tymi wydarzeniami.

1 WRZEŚNIA TRAGICZNA ROCZNICA
Redaktor: Yvetta Walecka    03.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Pierwszego września 1939 o świcie wojska niemieckie zaatakowały Rzeczpospolitą. O godzinie 04:45 z pancernika Schleswig Holstein padły w stronę Polskiej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte strzały, które zapoczątkowały II wojnę światową. W Gorlicach każdego roku obchodzona jest ta tragiczna rocznica. W uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miasta Gorlice wzięła udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Pożegnanie lata
Redaktor: Yvetta Walecka    02.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W niedzielę 1 września, kilkaset osób pożegnało lato na Przystanku Szymbark. Organizatorem imprezy „Pożegnanie lata” w ramach Galicyjskiej Mozaiki Kulturalnej był Ośrodek Kultury Gminy Gorlice i Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej, przy partnerstwie Powiatu Gorlickiego, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Miasta Gorlice i gorlickiego MZK.

Czytaj całość

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 3383