27 października 2020 15:20
Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Słowniczek wyborczy. WYBIERAMY ŚWIADOMIE
Redaktor: Yvetta Walecka    23.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Proponujemy mieszkańcom powiatu gorlickiego lekturę publikacji przesłanej przez Prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich Andrzeja Płonkę: „Słowniczek wyborczy. Wybieramy świadomie. Przewodnik po wyborach do sejmu i senatu RP w 2019 roku”. Tekst dostepny TUTAJ

Szkolenie dla bezpieczeństwa
Redaktor: Yvetta Walecka    24.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

„Postępowanie z przesyłką niebezpieczną oraz postępowanie w przypadku otrzymania informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego” to temat szkolenia, zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorlicach, Komendę Powiatową PSP w Gorlicach oraz Komendę Powiatową Policji w Gorlicach.

Stypendyści z powiatu gorlickiego
Redaktor: Yvetta Walecka    20.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W czwartek w Nowym Sączu odbyła się gala, podczas której najzdolniejszym uczniom z Małopolski wręczone zostały stypendia. Wśród stypendystów znalazło się 16 uczniów z powiatu gorlickiego. W gali uczestniczyła m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Laureatka konkursu zwiedzała Kresy
Redaktor: Yvetta Walecka    20.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Finał ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” odbył się 6 czerwca br. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie. Wśród laureatów etapu centralnego znalazła się uczennica Justyna Łukaszyk z Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu, autorka pracy zatytułowanej „Sercem i myślami był z Kresami” (opiekun Ewa Knybel). Główną nagroda w projekcie był wrześniowy wyjazd edukacyjny na Białoruś i Litwę.

Kolejna wystawa Bartka Belniaka
Redaktor: Yvetta Walecka    19.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Gdyby nie tacy ludzie jak Bartłomiej Belniak, nasza rzeczywistość z pewnością byłaby szara i nudna. Dzięki temu znanemu gorlickiemu artyście łatwiej przychodzi nam śmiać się z samych siebie.

Zaproszenie na X sesję Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Yvetta Walecka    18.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg zwołuje X sesję Rady  Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 26 września 2019 r. o godz.: 10.00 w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. Bieckiej 3.

Powiat pamięta o 17 września
Redaktor: Yvetta Walecka    17.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

17 września to kolejna, tragiczna data w polskim kalendarzu – dzień agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W hołdzie ofiarom tych wydarzeń sprzed  osiemdziesięciu lat, w Gorlicach odbyły się uroczystości patriotyczne, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

UWAGA! Silny wiatr
Redaktor: Yvetta Walecka    17.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. Ostrzeżenie obowiązuje  od godz. 20:00 dnia 17.09.2019 do godz. 09:00 dnia 18.09.2019. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h w porywach miejscami do 100 km/h.
Ostrzeżenie dotyczy powiatów: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, olkuski, suski, tatrzański, wadowicki.

100 lat w służbie
Redaktor: Yvetta Walecka    16.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W 2019 roku służby sanitarne w Polsce, jak wiele innych filarów naszej państwowości, obchodzą wyjątkowy jubileusz 100-lecia swojego istnienia

Moniuszko w Dworze Karwacjanów
Redaktor: Yvetta Walecka    13.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W czwartkowy wieczór w Dworze Karwacjanów odbył się wyjątkowy koncert. Z repertuarem arii operowych i lirycznych pieśni „ku pokrzepieniu serc” Stanisława Moniuszki wystąpili wybitni artyści renomowanych scen operowych Agnieszka Konieczna – Kuk (sopran) i Tomasz Kuk (tenor), przy akompaniamencie wybitnej pianistki Kristiny Kutnik. Organizatorem koncertu byli: Stowarzyszenie "Klub Gorliczan", Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 3383