19 września 2020 19:41
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Nowe okna dla internatu w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Całkowicie nowe okna i drzwi będzie miał internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bieczu. Wymieniono już 190 okien, 8 drzwi balkonowych i 3 drzwi z profili aluminiowych. Teraz będą wstawione kolejne: 71 okien i 5 drzwi.

Wypięknieje nam powiat
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Projekty termomodernizacyjne złożone przez Zarząd Powiatu Gorlickiego i Związek Gmin Ziemi Gorlickiej znalazły się w czołówce na  „Liście rankingowej projektów rekomendowanych do wsparcia z rundy 1/POIiŚ/9.3/2008”. Są to jedyne projekty z Małopolski jakie zostały zakwalifikowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 9.3 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.

Zatrzymaj się 1 sierpnia!
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
1 sierpnia 2009 roku o godz. 17.00 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Zatrzymajmy się na minutę. Uczcijmy w ten sposób 65 rocznicę Powstania Warszawskiego. Apelujemy do mieszkańców całego powiatu gorlickiego o wstrzymanie w tym czasie ruchu kołowego i pieszego oraz chwilę zadumy.

Wojewódzkie wsparcie dla powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego pozyskał pomoc finansową w kwocie 145 tys. zł  od samorządu województwa małopolskiego.

I Maraton Rowerowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
26 lipca 2009 r. (niedziela) w Gorlicach i na bezdrożach powiatu gorlickiego odbędzie się wielka impreza rowerowa I Maraton MTB. Start (g.11) i meta na stadionie w Gorlicach. Start honorowy z gorlickiego rynku.

Budujemy mosty - Ropa
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Na budowie nowego mostu w Ropie (rozwidlenie drogi na Brunary) na drodze powiatowej Ropa - Wysowa idą prace pełną parą. Jest to jednak równocześnie pewne utrudnienie dla kierowców poruszajacych się po tej trasie. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

W uzdrowisku o uzdrowiskach
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W Wapiennem (gmina Sękowa, powiat gorlicki) wicemarszałek Leszek Zegzda spotkał się z przedstawicielami gmin uzdrowiskowych. W spotkaniu uczestniczył także starosta Mirosław Wędrychowicz. Tematem roboczej narady były perspektywy pozyskania środków finansowych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na przedsięwzięcia w kurortach.

Powiatowe inwestycje na liście marszałka
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Województwa Małopolskiego opublikował listę wnioskodawców zaproszonych do złożenia pełnej dokumentacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w dwóch działaniach 1.1 Poprawa jakości usług edukacyjnych i 6.2 Rozwój obszarów wiejskich.  Na liście znalazły się dwa wnioski Zarządu Powiatu Gorlickiego.

XXVII Łemkowska Watra w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W dniach 17-19 lipca 2009 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyło się XXVII Święto Kultury Łemkowskiej - Łemkowska Watra. Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez kulturalnych społeczności łemkowskiej na świecie.

Nowa szkoła wyższa w Gorlicach?
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Od października w centrum Gorlic ma rozpocząć działalność Filia Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej z Lublina. Takie wstępne deklaracje zapadły podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gorlicach z udziałem m.in.: wicemarszałka Małopolski Leszka Zegzdy, przedstawicieli WSSP – kanclerza doc. Henryka Stefanka i prof. Bogusława Frańczuka, starosty Mirosława Wędrychowicza i dyrektora Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych i Medycznych w Gorlicach Barbary Lenard.  Szkoła ma znaleźć swoją bazę w należącym do samorządu województwa i ostatnio pięknie odremontowanym budynku szkoły policealnej w Gorlicach przy ul. 3 maja, naprzeciwko biblioteki. Na początek miałaby zaoferować studia podyplomowe z zakresu odnowy biologicznej i pielęgnacji urody. W kolejnym roku byłyby to studia licencjackie na kierunku fizjoterapii. Jeśli wszystkie formalności uda się pozytywnie załatwić to kształcenie rozpocznie się już od października br.

««  start « poprz. 221 222 223 224 225 226 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3346 - 3360 z 3383