Facebook
18 września 2020 09:59
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
25 lat Stowarzyszenia Centrum Szkolenia Zawodowego
Redaktor: Yvetta Walecka    14.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W minionym tygodniu Stowarzyszenie „Centrum Szkolenia Zawodowego” w Gorlicach prowadzące szeroką działalność w zakresie kształcenia zawodowego i edukacji zawodowej, obchodziło jubileusz 25. lat działalności.Gości powitała Prezes Stowarzyszenia Barbara Leśkiewicz-Rzeszutek, dziękując wszystkim za obecność, dodając jednocześnie, że jubileusz jest doskonałą okazją do wspomnień i przybliżenia historii powstania Stowarzyszenia. W spotkaniu wzięli udział między innymi Starosta Gorlicki Maria Gubała, Sekretarz Powiatu Krzysztof Augustyn, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, przedstawiciele wyższych uczelni i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem, kadra wykładowców oraz pracowników Stowarzyszenia.
 
Państwa działalność dydaktyczna na terenie powiatu gorlickiego bezsprzecznie przyczynia się do podnoszenia kwalifikacji zawodowych osób bezrobotnych, poszukujących pracy i tych „wykluczonych” z rynku pracy – z powodu wieku, niepełnosprawności, czy  też długotrwałego bezrobocia  - mówiła podczas swojego wystąpienia starosta Maria Gubała.

Centrum Szkolenia Zawodowego od początku swojej działalności przeszkoliło ponad 63 tys. osób. Od lat największym zainteresowaniem cieszą się organizowane kursy dla: spawaczy, operatorów koparek, pielęgniarek, na uprawnienia Dozoru Technicznego (wózki jezdniowe, suwnice, itp.), pedagogiczne, gastronomiczne, kosmetyczne i budowlane.

Stowarzyszenie prowadzi między innymi Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WENA, którego głównym zadaniem jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli i doskonalenie metod nauczania kadry kierowniczej szkół i placówek oświatowych. Ośrodkiem od 2004 r. kieruje dyrektor Franciszek Dyląg. Od lat ODN WENA  współpracuje z Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu, PWS Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu, Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu i Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie w ODN WENA nauka trwa na trwa 16 kierunkach studiów podyplomowych.
Uroczystość uświetnił koncert Arka Zawilińskiego.

Zdjęcia Piotr Wielgus/UM Gorlice

1.
img_9214.jpg
2.
img_9218.jpg
3.
img_9236.jpg
4.
img_9241.jpg
5.
img_9245.jpg
6.
img_9250.jpg
7.
tn_img_9302.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl